העלמת כתמים

סינון ומיון ›
כתמים על הפנים הם תופעה נפוצה, שיכולה להופיע בגילאים שונים, הן בקרב ילדים והן בקרב מבוגרים, הן אצל נשים והן אצל גברים. מכיוון שהפנים שלנו חשופים וכל דבר בהם ניכר באופן מידי, כתמים שכאלה, ובייחוד כשהם גדולים ובולטים, יכולים להיות מלווים בתחושת אי נוחות ועל כן הרצון להיפטר מהם הוא גדול. כתמים כהים, המכונים בשפה הרפואית "היפרפיגמנטציה" יכולים להופיע בשל חשיפה רבה מאד לקרני השמש, בשל שינויים הורמונליים שונים, החלים בתקופות מסוימות בחיים (הריון, למשל), בשל טראומה כלשהי שעבר העור וגם בעקבות טיפול אינטנסיבי בתרופות מסוימות. 

הפיגמנטים בעור קיימים אצל כולנו, אולם רק כאשר מתרחש גירוי כלשהו, אותה חומצת האמינו-טירוזין, שנמצאת בתוך התא הופכת למלנין שמיד צובע את העור. פיגמנטציה על העור איננה תופעה מסוכנת, ולרוב מדובר בבעיה אסתטית בלבד. יש לא מעט דרכים לטפל בכך, לרבות תכשירים מיוחדים של העלמת כתמים, כמו משחה להבהרת כתמים בפנים ותכשירים טבעיים מכל מיני סוגים.
 

באילו מצבים נדרשת העלמת כתמים?אמנם מדובר בתהליך שהוא טבעי, אך כאשר הכתמים הופכים לבולטים מאד, גדולים וגם מספרם רב, כדאי לשקול בחירה בטיפול המציע העלמת כתמים. בין אם זו משחה להבהרת כתמים בפנים ובין אם זה כל תכשיר אחר המסייע במקרים של כתמי פגמנטציה, יש להתאים את הטיפול לסוג הבעיה. הכתמים כאמור, יכולים להופיע מכמה סיבות וכאשר מגלים מהי הסיבה, אפשר להתמודד עם התופעה טוב יותר. 
 

אילו סוגים של טיפולים עוזרים בכך?ישנם כיום מגוון רחב מאד של תכשירים המתאימים כאשר מופיעים כתמי פגמנטציה וכן כאלה המבטיחים להחזיר לעור את מראהו החלק, הזוהר, הרענן והצעיר יותר. בין משחות העור, המוצעות במקרים כאלה, וניתן לקבלן אצל רופאי העור, אפשר למצוא שתיים המכילות חומצה אזלאית וטרטינוין. שתי רכיבים אלה, כמו גם תרכובת של קליגמן, ידועים ביעילותם הרבה ולכן ניתנים למטופלים ולמטופלים רבות הסובלים מכתמים על עור הפנים. הטרטינוין ידועה ביכולתו להשפיע לטובה על תאי העור ולשפר את מראהו. ההידרוקינון, שנמצא גם הוא בתכשירים מסוימים, הורס את תאי הפיגמנט וכך עוזר להבהיר את הכתמים. שילוב בין שני רכיבים אלה, בהסתמך על עבודות מדעיות רבות, יכול להעניק לעור גוון אחיד, להבהיר כתמים חומים וכן לשפר את מרקמו ומראהו של העור. 

אל תכשירים מסוג כזה מוסיפים לעיתים גם הידרוקורטיזון (סטרואיד חלש), שמטרתו למנוע את תגובת הגירוי בעור, שעשויים שני הרכיבים המוזכרים מעלה, לגרום. ישנם רופאים הממליצים על רכיבים נוספים, הידועים כנוגדי חמצון, כמו ויטמין C וגם קואנזים Q10 וכן חומצות אלפא וביטא הידרוכסיות. תכשירים המכילים רכיבים אלה ניתנים לרוב למטופלים לפני שעוברים הליך של קילוף העור באמצעות לייזר או טיפולי אור וכדי למנוע תופעה של פיגמנטציית יתר לאחר מכן. טיפולים כימיים הם פתרון נוסף, המוצע במקרים של כתמי פגמנטציה ולשם העלמת כתמים. אופי הטיפול והעומק שאליו יגיע החומר נקבעים בהתאם לעוצמת ומידת הנזק בעור הפנים. 

למשל, כאשר מדובר בנזקי שמש קשים מאד אצל מבוגרים הניכרים בכתמים רבים ובולטים על העור, יידרש קילוף בינוני, או במקרים אחרים – קילוף עמוק כדי להעלים את הכתמים. ככל שהקילוף, באמצעות הטיפול הכימי, עמוק יותר, ההחלמה ממנו תהיה ארוכה יותר, אך התוצאות תהיינה ניכרות הרבה יותר על העור. אפשרות אחרת היא טיפול באמצעות לייזר. גלי האור שבמכשיר הלייזר מזהים את אותם מצבורי פיגמנט ופוגעים בהם. הם יוצאים במקום כווייה ממוקדת, שלאחריה מופיעים גלדים שגורמים לקילוף הכתמים הכהים. כדי להפיק את התועלת מטיפול זה יש לבצעו בין פעמיים לשלוש פעמים ובהפרש של כמה שבועות בין טיפול לטיפול. 
 

האם טיפול טבעי יכול לעזור?לצד שיטות הטיפול המוזכרות מעלה, קשה שלא להתייחס לטיפולים הטבעיים, לאותם תכשירים המתבססים על רכיבים שונים, הידועים בסגולות הבריאות שלהם. ניתן למצוא כיום משחה להבהרת כתמים בפנים וכן תכשירים נוספים המתאימים במקרים של כתמי פיגמנטציה ומבוססים על רכיבים טבעיים בלבד. המככבים ברשימה זו הם ויטמין C, ויטמין E, חומצה קוג'ית, רטין A וגם הידרוקינון, המשפיעים על ייצור המלנין ועוצרים את התפשטותו. משחות וקרים אלה מכילים גם אנטי אוקסידנטים, הנלחמים באותם רדיקלים חופשיים וגורמים להבהרת העור. 
 

תרופות סבתא להעלמת כתמים – היש דבר כזה?בדומה לתופעות אחרות על העור, גם במקרה של כתמים כהים ופיגמנטציה על הפנים מוצעות לא מעט שיטות טיפול, הידועות כתרופות סבתא. חלקן מהן אכן מוכחות ככאלו שיכולות לעזור וחלק פחות. הסוד הוא, אם רוצים לנסות אותן, לבדוק איזו מתאימה יותר ואיזו לא וגם לבחון אפשרות של טיפול נוסף, כדי לקבל מענה כולל. אחת מתרופות הסבתא להבהרת כתמים היא מיץ לימון. הלימונן, אותה חומצה בלימון, הידועה בסגולותיה המבהירות, יכולה להתאים לצורך העלמת כתמים הנובעים בשל חשיפה ממושכת לשמש. כל מה שצריך לעשות הוא לסחוט לימון ובאמצעות צמר גפן למרוח אותו על כתמי השמש. 

יש להשאיר את זה כך כמה דקות ולאחר מכן לשטוף. על הפעולה עצמה יש לחזור בין פעמיים לשלוש פעמים בשבוע. גם חלב, שעשיר בחומצה לקטית, הוא תרופת סבתא ידועה המסייעת אף היא בהעלמת כתמים. הוא עוזר לחדש את תאי העור וגם מבהיר אותם, ובמקבים גם משמש כקרם לחות מצוין לעור הפנים. גם כאן יש למרוח אותו באמצעות צמר גפן ולאחר כמה דקות לשטוף את הפנים במים קרים. חומץ תפוחים, המכיל שלוש חומצות חשובות הידועות בסגולותיהן הרבות: חומצה גליקולית, חומצה ציטרית וחומצה לקטית, יכול גם הוא לעזור בהבהרת כתמים ונמצא אותו לא מעט בתעשיית הקוסמטיקה. 

הפפאיה, מעבר לערכים התזונתיים המעולים שבה, עוזרת להבהיר כתמים בזכות הפפאין, אותו חומר פעיל שנמצא בה, וכדי ליהנות מכך יש לעסות בעזרת הבשר שבה את העור ולהישאר כך כשעשרים דקות ולאחר מכן לשטוף את הפנים במים חמים. יש לחזור על הפעולה הזו פעמיים בכל יום עד שמבחינים שנעלמו הכתמים. תמצית עלי הזית עשירה בוויטמין E וגם בנוגדי חמצון ומהווה רכיב חשוב ובולט מאד בתעשיית הקוסמטיקה ובתכשירים רבים לצורך העלמת כתמים. 

בזכות הוויטמין E שבה מעניקה התמצית את ההגנה הנדרשת לעור ועוזרת להיפטר מעור מת, מה שמאפשר את התחדשותו של העור הבריא יותר. סובלים מכתמי פיגמנטציה על עור הפנים? אצלנו, בפריחת השלווה, תמצאו מגוון של תכשירים טבעיים, לרבות משחה להבהרת כתמים בפנים, שיעזרו לכם להתמודד עם התופעה ולקבל מענה טבעי ומדויק. 

 
תקנון ותנאי שימוש באתר: צליל אסולין פריחת השלווה – מוצרי קוסמטיקה טיפוח וטיפול טבעיים.

התנאים רשומים, מטעמי נוחות, בלשון זכר בלבד ומתייחסים לנשים ולגברים כאחד.
הקדמה
1. אתר: צליל אסולין פריחת השלווה – מוצרי קוסמטיקה טיפוח וטיפול טבעיים.
(להלן "האתר") ח.פ 029613197 הינו אתר על רשת האינטרנט המנהל חנות וירטואלית לציבור הגולשים ברשת האינטרנט בישראל.
2. כל המבצע פעולה כלשהי באתר מצהיר כי הנו מודע לתקנון האתר ולכללי ההשתתפות באתר ומקבלם, וכי לא תהא לו ו/או למי מטעמו כל טענה ו/או תביעה כנגד בעלי האתר ו/או מפעיליו ו/או מי מטעמם מלבד טענות הקשורות בהפרת התחייבויות בעלי האתר ו/או מפעיליו על פי תקנון ותנאי שימוש אלו.
3. יש לקרוא בעיון את התקנון וכל הוראות תקנון זה יחולו על כל שימוש או רכישה באתר.
4. ברכישה רשאים להשתתף בני 18 ומעלה. ההשתתפות מותנית במסירת פרטים מזהים נכונים (שם, כתובת, טלפון, וכתובת דואר אלקטרוני של הלקוח).
שמירה על פרטיות
5. האתר מתחייב לשמור על סודיות ופרטיות הגולש ולא להעביר פרטים של הלקוח לאף גורם אחר.
המוצרים
6. כל המוצרים המופיעים באתר הינם חדשים וללא פגם. המוצרים מגיעים באריזתם המקורית, אלא אם נכתב אחרת באופן בולט וברור בפרוט המוצר.
7. כל המוצרים המוצעים בחנות הם העושים שימוש בחומרים טבעיים ועדינים ככל האפשר, תוך פירוט מלא של כל הרכיבים הקיימים בהם. יחד עם זאת מאחר וישנם אנשים בעלי רגישויות שונות שלא ניתן לצפות מראש, היצרן והמוכר לא יהיה אחראי במידה והלקוח אלרגי למוצר, לכן על הקונה לוודא לפני מעמד הקנייה על מרכיביי המוצר.
8. הלקוח מודע לכך כי חלק מהמוצרים באתר לא עברו את בדיקות משרד הבריאות בישראל.
9. התמונות המוצגות באתר הינן להמחשה בלבד ואינן מחייבות. ייתכן מקרה בו אותו המוצר יסופק ללקוח באריזה שונה מהמוצג באתר בשל הבדלים באריזות שיש לעיתים במלאי היצרן.

אופן ומועדי אספקת המוצרים
10. משלוחים ישולמו לפי סך ההזמנה הכולל ובהתאם לצורת השילוח המתבקשת. המשלוחים של המוצרים מגיעים או בלוקר, או נקודת איסוף או על-ידי שליח עד הבית. הלקוח יכול לבחור את דרך השילוח הנוחה לו, לתושבי יישובים מרוחקים המשלוח, במידה ובחרתם שליח, יגיע לדואר היישובי/מזכירות.
11. משלוח המוצרים יתבצע ע"י ימי האספקה הכתובים בפירוט של כל מוצר (ימי עסקים) בתוספת ימי שילוח ( 14 ימי עסקים) ממועד ביצוע ההזמנה כאשר יום ההזמנה אינו נחשב בחשבון. זמן האספקה המובטח הינו מיום ביצוע התשלום בפועל, כאשר יום עבודה כולל את ימים א'-ה', לא כולל חגים ומועדים. המוכר עושה כל שביכולתו בכדי לזרז את זמן האספקה.

12. על אף האמור לעיל, הלקוח לא יוכל לדרוש פיצוי במקרה של עיכוב בהגעת המוצר מסיבה שתלויה בחברת השליחויות. המוכר יעשה כל שביכולתו על מנת לזרז ולאתר את המוצר עבור הלקוח.
באם יחלפו 21 ימי עבודה (לפי סעיף 12) והלקוח טרם יקבל את המוצר תהיה זכותו לבטל את הרכישה מבלי לשלם דמי ביטול, או לבקש משלוח מחודש של המוצר.
13. המוכר שומר לעצמו את הזכות שלא לספק מוצר מסוים, במידה שהמוצר אזל במלאי או שחלה טעות במחיר/במפרט. במקרה כזה הלקוח יקבל הודעה על ביטול העסקה תוך 24 שעות מביצועה ויזוכה תוך 24 שעות מקליטתה, באם חויב.
אופן התשלום
14. התשלום הוא באמצעות כרטיסי אשראי שהונפקו על ידי בנק בישראל: ישראכרט, ויזה, מסטרקארד או באמצעות העברה בנקאית או צ'ק או PAYPAL או ביט.
15. החיוב הוא בתשלום אחד אלא אם נבחרה אפשרות התשלומים על ידי הלקוח.
16. הרוכש מצהיר כי הוא מודע לחוקי כרטיסי אשראי ככל שמתייחס ל"רכישה מרחוק" / "רכישה טלפונית ו/או "עסקת אינטרנטית"
מדיניות החזרות וביטולים
17. הלקוח רשאי לבטל הזמנה ובתנאי שהאריזה סגורה והמוצר באותו מצב כפי שנשלח תוך 14 יום מהגעת המשלוח. הלקוח מודע כי יהיה עליו לשלוח את המוצר לכתובת החברה ולשאת בעלויות המשלוח (במקרה שהמוצר כבר נשלח). הזיכוי עבור המוצרים שיוחזרו יהיה מלא למעט דמי המשלוח ובתנאי שהגיע למוכר במצב תקין. הזיכוי יהיה באותו אמצעי תשלום שבו שילם הלקוח
18. על הלקוח לבדוק את המוצר עם קבלתו. במידה שהלקוח קיבל את המוצר כשהוא פגום, או בשונה ממה שהוזמן, רשאי הלקוח לבטל את העסקה תוך 14 יום מיום קבלת המוצר, על-ידי יצירת קשר בבקשה לביטול, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ"א- 1981.
19. במקרים אלו הלקוח לא יחויב בעלות המשלוח: אם המוצר הגיע שבור או פגום או בשונה ממה שהוזמן ובמקרה של עיכוב באספקה מעבר ל- 14 ימי עסקים.
זכויות יוצרים
20. עדכון התכנים על-ידי המשתמש צליל אסולין פריחת השלווה – מוצרי קוסמטיקה טיפוח וטיפול טבעיים. מהווה הצהרה והתחייבות מצדו בכך שהוא בעל זכויות היוצרים בתכנים אלו, התכנים הינם תכנים חוקיים ואינם נוגדים את הדין ו/או אסורים על פי כל דין.
קניין רוחני
21. האתר כמו גם כל המידע שבו לרבות עיצוב האתר, קוד האתר, קבצי מדיה לרבות גרפיקות, סרטונים, תמונות, טקסטים, קבצים המוצעים להורדה וכל חומר אחר אשר מוצג באתר שייכים במלואם לאתר הנ"ל ומהווים קניין רוחני בלעדי של אתר צליל אסולין פריחת השלווה – מוצרי קוסמטיקה טיפוח וטיפול טבעיים. ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור כתוב מראש מאתר צליל אסולין פריחת השלווה – מוצרי קוסמטיקה טיפוח וטיפול טבעיים.
22. בנוסף אין להפיץ, להעתיק, לשכפל, לפרסם, לחקות או לעבד פיסות קוד, גרפיקות, סרטונים, סימנים מסחריים או כל מדיה ותוכן אחר מבלי שיש ברשותכם אישור כתוב מראש.
תוכן האתר
23. אנו שואפים לספק לכם את המידע המוצג באתר ללא הפרעות אך יתכנו בשל שיקולים טכניים, תקלות צד ג או אחרים, הפרעות בזמינות האתר. ולכן איננו יכולים להתחייב כי האתר יהיה זמין לכם בכל עת ולא יינתן כל פיצוי כספי או אחר בשל הפסקת השירות / הורדת האתר.
24. קישורים לאתר חיצוניים אינם מהווים ערובה כי מדובר באתרים בטוחים, איכותיים או אמינים וביקור בהם נעשה על דעתכם האישית בלבד ונמצאים בתחום האחריות הבלעדי של המשתמש באתר.
25. התכנים המוצעים באתר הינם בבעלותם הבלעדית של צליל אסולין פריחת השלווה – מוצרי קוסמטיקה טיפוח וטיפול טבעיים. ואין לעשות בהם שימוש אשר נועד את האמור בתקנון זה, למעט במקרים בהם צוין אחרת או במקרים בהם צוין כי זכויות היוצרים שייכים לגוף חיצוני. במקרים אלו יש לבדוק מהם תנאי השימוש בקישור המצורף ולפעול על פי המצוין באתר החיצוני לו שייכים התכנים.
ניהול משתמשים ומבקרים באתר
26. הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות לחסום כל משתמש ובין אם על ידי חסימת כתובת הIP של המחשב שלו, כתובת הMACID של המחשב שלו או אפילו בהתאם למדינת המוצא ללא צורך לספק תירוץ אשר מקובל על הגולש.
27. צוות האתר / הנהלת האתר יעשה כל שביכולתו להגן על פרטי המשתמשים הרשומים באתר / מנויים הרשומים באתר. במקרים בהם יעלה בידיו של צד שלישי להשיג גישה למידע מוסכם בזאת כי לגולשים, משתמשים וחברים באתר לה תהה כל תביעה, טענה או דרישה כלפי צוות האתר צליל אסולין פריחת השלווה – מוצרי קוסמטיקה טיפוח וטיפול טבעיים.
גילוי נאות
28. באתר זה עשוי לעשות שימוש בקבצי קוקיז (במיוחד עבור משתמשים רשומים ומנויים) ובממשקי סטטיסטיקה פנימיים בכדי לשמור תיעוד סטטיסטי אנונימי של גולשים וניתוח תנועת הגולש/ים, הרגלי גלישה באתר וניתוח קליקים וזמן שהייה.
29. בכל העת ולבד מאשר גולשים המחוברים לאתר המידע הנשמר הוא אנונימי לחלוטין ואין בו את שם הגולש או כל פרט מזהה אחר.
כללי
30. הנהלת האתר שומרת לעצמה הזכות לעדכן את תנאי השימוש המוצגים להלן מעת לעת וללא התראה או אזכור מיוחד בערוצי האתר השונים.
31. "הזמנה שמורה": במידה והלקוח בחר בשמירת הזמנה וביצע את ההזמנה מאוחר יותר, המחירים התקפים יהיו אלו המופיעים באתר ביום ביצוע ההזמנה בפועל ולא המחירים שהופיעו בעת ביצוע שמירת ההזמנה. בכל מקרה המחירים המחייבים הם אלו המופיעים ביום ההזמנה בדף המוצר.
32. המוכר רשאי להגביל את כמות הקנייה, על פי שיקול דעתו.
24. לרשות הלקוחות עומד מענה אנושי בטלפון 053-7778788 או במייל zhlilteva@gmail.com
25.מקום השיפוט הייחודי והבלעדי בגין כל עניין הנובע מהשימוש באתר הינו בתי המשפט המוסמכים באזור חיפה.

אנו מאחלים לכם קנייה נעימה ומהנה ומזמינים אתכם ליצור קשר ובכל שאלה או עניין נשמח לעמוד לרשותכם.